@pavlinna17 - Ambasadorka Agátina světa
Spolupracuješ s obchodem Agátin svět. Proč sis ho vybrala a jaký má pro tebe význam kvalita hraček pro děti? Co od hraček očekáváš?
Líbí se mi možnost výběru hraček dle pohlaví, věku a zaměření, což jsem zatím jinde nenašla. Kvalitu hraček samozřejmě řeším, a to nejen její složení s ohledem na všudypřítomné plasty, ale zároveň i její bytelnost, protože Bellinka si dává testování odolnosti všech nových hraček (ano, nejen těch svých) za úkol a jsem vždycky zklamaná, když nevydrží ani první, zahřívací kolo. Od hraček očekávám, že dítě nejen hezky zabaví, ale budou jej i rozvíjet.
Dříve se hodně hračky dědily a schovávaly pro příští generaci, nejspíš asi z pocitu nejistoty, jak bude. Dneska už naštěstí žijeme jinak, budeš al i tak něco schovávat svým dětem na památku?
Určitě některé hračky dětem schovám na památku, už teď mám schovaných pár oblíbených oblečků, nebo třeba prvního plyšáka. Zároveň dělám dětem spoustu foto alb, památeční dopisy, dárky, které dostaly. Těším se, až jim to jednou předám!
Jaké hry či stavebnice jsi dětem v Agátině světě vybrala? Jak se hračka osvědčila?
Vybrala jsem toho hodně, ale ještě si některé schovávám jako dárky k svátkům a narozeninám, aby toho neměly moc najednou. Zatím jsme doma vyzkoušeli voskovky do vany a měly veliký úspěch! Moc se líbily také nalepovací hra Máme rádi rybky.
Hračky by měly děti především bavit a rozvíjet. V neposlední řadě dokáží utvořit společný prostor pro aktivitu celé rodiny, jako třeba společenské hry. Hrajete je doma?
Na společenské hry je zatím bohužel ještě moc brzy (starší holčičce jsou teprve dva roky). Samozřejmě jsme jich už pár zkoušeli s vlastními, jednoduššími pravidly, ale nikdy jsme je nedohráli do konce. V každém případě už se ale moc těším, do toho holčičky dospějí. Hráli jsme doma s manželem deskové hry i před narozením holčiček, ale konečně nebudeme muset složitě hledat jen ty pro dva hráče.
Čtete si s dětmi? Pamatuješ si na svou nejoblíbenější knihu? Jaké knihy u vás teď “frčí”?
Já si jako malá četla moc ráda a svoji nejoblíbenější knížku Kouzelný svět pohádek si pochopitelně pamatuji! Bellince jsem z ní už také četla, ale zatím z našeho bohatého výběru (knížek není nikdy dost) frčí spíše ty s posuvnými obrázky nebo vydávající různé zvuky. A společně si čteme také z textilní knížky O neposlušných kůzlátkách.
A co ve školce a škole? Už víš, kam děti jednou půjdou? Klasický směr nebo nějakou alternativu? Myslíš, že by si děti měly hrát i ve škole?
Na úvahy o škole mi přijde ještě moc brzy. Nebráním se asi žádnému směru, ale uvidím, o čem si budu myslet, že holkám bude nejvíce vyhovovat a jaké budou možnosti. Pokud jde o hraní si ve škole, hrozně záleží na každém dítěti, co je pro něj lepší. Já sama mám za sebou klasickou školní výuku a nikdy jsem s ní žádné problémy neměla. Naopak znám pár lidí, kteří studovali na Montessori škole, a žádné velké nadšení u nich pro tento způsob výuky nezavládlo. Myslím si, že i velmi záleží na konkrétní škole. Když má škola dobré vedení a dobré učitele se schopností naučit, nemusí být ten směr tak důležitý.
Školku bych chtěla najít nějakou s angličtinou, protože si myslím, že čím dříve se ji začnou holky učit, tím pro ně lépe. Zatím si ale užíváme spolu doma.